Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-09-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-09-28
Meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego
Meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego

Jeśli prowadzisz prywatną praktykę medyczną lub pełnisz służbę w ośrodku zdrowia, z pewnością zależy Ci, aby Twoje miejsce pracy było funkcjonalnie urządzone. Meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego czy diagnostycznego to nie tylko kwestia ergonomii, ale i bezpieczeństwa pacjentów. Jak wybrać odpowiednie wyposażenie, żeby stworzyć komfortową przestrzeń do pełnienia obowiązków służbowych? Podpowiadamy!

 

Kozetka lekarska

Leżanka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, umożliwiający przeprowadzanie badań i zabiegów w pozycji leżącej lub półleżącej. Kozetka lekarska powinna być wygodna i dopasowana do rodzaju świadczonych usług, dlatego na rynku dostępne są modele o różnej konstrukcji. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Liczba segmentów – kozetki lekarskie mogą mieć od jednego do pięciu segmentów, które można regulować pod różnymi kątami. Leżanki jedno lub dwusegmentowe nadają się do prostych badań i zabiegów, natomiast modele wyposażone w więcej regulowanych części umożliwiają ustawienie pacjenta w pozycji Trendelenburga czy Fowlera.
  • Sposób regulacji – kozetki lekarskie regulowane ręcznie są łatwe w użytkowaniu i mało awaryjne. Modele elektryczne wymagają podłączenia do prądu, ale zapewniają większy komfort i precyzję ustawienia.

Za uniwersalne meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego uznaje się leżanki dwusegmentowe. Pozwalają one obrać wygodną pozycję do przeprowadzenia standardowych procedur, a przy tym są łatwe w obsłudze.

 

meble-do-gabinetu-lekarskiego-zabiegowego.jpg

 

Parawan medyczny na kółkach

Kolejne niezbędne meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego (https://si-cura.pl/pl/c/Meble-medyczne/64), a nawet świadczącego usługi z zakresu kosmetologii, to przegrody zapewniające prywatność pacjentom. Parawan medyczny na kółkach może być używany zarówno w pomieszczeniach indywidualnych, jak i wspólnych salach zabiegowych. Jakie aspekty wziąć pod uwagę, aby wybrać właściwe rozwiązanie?

  • Liczba skrzydeł – im więcej skrzydeł, tym większa prywatność pacjenta. Jednoskrzydłowe parawany medyczne na kółkach nadają się do małych gabinetów, a kilkuczęściowe pozwalają na podzielenie pomieszczenia na osobne przestrzenie dla pacjentów i personelu.
  • Materiał – materiał skrzydeł powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i działanie środków dezynfekcyjnych.

Wybierając parawany medyczne na kółkach, należy również zwrócić uwagę na to, aby miały solidną, a jednocześnie lekką konstrukcję. Ułatwi to przemieszczanie mebla i zapewni mu lepszą stabilność.

 

Stojak do kroplówki na kółkach

Podawanie pacjentom płynów infuzyjnych wiąże się z koniecznością zaopatrzenia w specjalny stojak do kroplówki na kółkach. Powinien być wytrzymały, stabilny, bezpieczny i łatwy w obsłudze oraz dostosowany do rodzaju świadczonych usług. Dwuhakowy stojak do kroplówki na kółkach nadaje się do prostych zabiegów, w których nie ma konieczności stosowania wielu płynów. Konstrukcje wyposażone w cztery haki umożliwiają natomiast podawanie pacjentom skomplikowanych mieszanek infuzyjnych.

Kapując meble do gabinetu lekarskiego, zabiegowego czy diagnostycznego, zawsze zwracaj uwagę, aby pochodziły z wiarygodnego źródła i miały przyznane certyfikaty medyczne. To gwarantuje, że spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
si-cura.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także